Wybieramy firmę szkoleniową do szkolenia z zakresu BHP

Szkolenie z zakresu BHP jest bardzo ważnym szkoleniem ze względów przestrzegania zasad bezpieczeństwa przez pracowników. Ich bezpieczeństwo, w tym zapobieganie wypadkom przy pracy jest ważnym aspektem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Z tego względu wielu pracodawców zatrudnia firmy szkoleniowe do przeprowadzenia takiego szkolenia. Posiadają bowiem większe doświadczenie i wiedzę z tego zakresu lub powinny ją posiadać. Czym jednak kierować się przy wyborze takiej firmy?

Weź pod uwagę opinie innych firm
Kupując sprzęt elektroniczny, czy dokonując zakupów u danego sprzedawcy często sprawdzamy opinie na ich temat. Dlaczego by nie zrobił tak samo w tym przypadku? Bardziej doświadczone firmy mają od wielu lat sprawdzonych szkoleniowców z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Warto skorzystać z ich opinii na temat danej firmy szkoleniowej, która jest doświadczona i sprawdzona w praktyce.

Opinie umieszczane w Internecie nie zawsze są prawdziwe. Znana jest praktyka zatrudniania osób wystawiających dobre opinie w zamian za wynagrodzenie, nie jest to dobra taktyka, lecz powszechna. Z tego względu lepiej zasięgnąć informacji u pewnego źródła.

Przeanalizuj ofertę
Oprócz opinii warto zwrócić uwagę na ofertę danej firmy. Profesjonalne firmy posiadają kompleksową ofertę, która obejmuje swoim zakresem wiele szkoleń, nie tylko z zakresu BHP. Wówczas wykupując dany pakiet można liczyć na atrakcyjne promocje i dłuższą współpracę z firmą szkoleniową w zakresie szkoleń o innej tematyce.

Niska cena najważniejsza?
Niekoniecznie. Niska cena szkolenia może łączyć się ze skróconym programem szkolenia lub brakiem doświadczenia z zakresu prowadzenia szkoleń z tej tematyki. Trzeba w tej sytuacji zwrócić uwagę również posiadane doświadczenie danej firmy, długość istnienia na runku szkoleniowym. Cena szkolenia oczywiście jest ważna, nie jest to jednak kryterium, którym powinien kierować się pracodawca przy wybieraniu firmy szkoleniowej przeprowadzającej kurs z zakresu BHP. Znajomość zasad pracy i przestrzegania bezpieczeństwa ma chronić zdrowie wszystkich pracowników na różnych stanowiskach oraz mienie pracodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *